title icon
Usługi ProEPP

RDD

Dział RDD w firmie Pro EPP

Naszą specjalnością jest pomoc w projektowaniu rozwiązań z EPP dla Twojego biznesu. Pracujemy w systemie CAD, na plikach w formacie .step, lecz nie stanowi dla nas problemu odwzorowanie modelu 3D z dostarczonych przez Ciebie rysunków technicznych.

Nasz dział techniczny RDD zapewnia pełne wsparcie dla rozwoju projektów. Oferujemy między innymi:

  • opracowywanie od podstaw systemów z EPP w Twojej branży
  • adaptację gotowych projektów pod produkcję z EPP (polipropylenu spienionego)
  • tworzenie przeglądów projektu (design review)
  • przenoszenie rysunków technicznych w środowisko 3D
  • doradztwo technologiczne w zakresie stosowania polipropylenu spienionego (EPP)
  • dostęp do pełnych informacji na temat parametrów surowca

Dla stałych klientów lub w perspektywie dłuższej współpracy, nasz dział RDD oferuje swoje usługi kompletnie za darmo. Możemy jednak przygotować dla Ciebie ofertę projektowania bez konieczności angażowania się w produkcję seryjną.

Masz pomysł na produkt wykonany z EPP (polipropylenu spienionego), ale nie wiesz jak go wykonać? Chciałbyś zamienić materiał ,którego obecnie używasz na bezpieczne dla środowiska EPP? A może zastanawiasz się jakiego surowca użyć w swoim projekcie? Skontaktuj się z działem RDD w firmie Pro EPP!

title icon
Czym jest

Format .step?

STEP lub „Standard wymiany danych modelu produktu” jest również określany jako ISO 10303. STEP został początkowo zaprojektowany z myślą o zastąpieniu formatu IGES (który był pierwszym szeroko stosowanym formatem plików CAD niezależnym od dostawcy). Jednak nawet dzisiaj oba formaty współistnieją, a dane w IGES i STEP stanowią lwią część wszystkich plików CAD.

Zazwyczaj STEP może być używany do wymiany danych między systemami CAD, CAM, CAE, PDM/enterprise data modeling i innymi systemami CAx. STEP zajmuje się danymi produktów z projektowania mechanicznego i elektrycznego, wymiarowaniem geometrycznym i tolerancjami, analizą i produkcją, a także dodatkowymi informacjami specyficznymi dla różnych branż, takich jak motoryzacja, lotnictwo, budownictwo, statki, ropa i gaz, zakłady przetwórcze i inne.

STEP jest rozwijany i utrzymywany przez komitet techniczny ISO. Istnieją również różne grupy techniczne, które definiują konwencje użytkowania i zalecane praktyki, aby zapewnić lepszą interoperacyjność między aplikacjami. W świecie CAD najbardziej znaczącą grupą jest www.cax-if.org, która łączy dostawców oprogramowania i użytkowników przemysłowych.

ISO10303 jest bardzo obszerna i złożona i składa się z wielu warstw, na przykład od definicji formatu pliku fizycznego (część 21) do definicji geometrycznych/topologicznych (część 42), aż po protokoły aplikacyjne (AP) definiujące zastosowania przemysłowe wyższego poziomu . CAD Exchanger obsługuje AP203, A214 i AP242, które są najczęściej używanymi AP.

title icon
Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy dopiero chcą odkryć zalety EPP oraz tych, którzy już znają i szukają solidnego, zaufanego partnera biznesowego.

Firmę Pro EPP tworzy sztab specjalistów, którzy pomogą Ci na każdym etapie tworzenia produktu ze spienionego polipropylenu. Nasi fachowcy szybko wykonają dla Ciebie kalkulację i wycenę produktu, zaprojektują go od podstaw oraz wyprodukują korzystając ze zdobyczy najnowszych technologii.

Kontakt z nami »