EPP A ŚRODOWISKO

W dzisiejszych czasach coraz więcej uwagi przywiązujemy do ochrony środowiska. Firmy chętnie i coraz częściej wybierają rozwiązania ekologiczne i bardziej optymalne dla ich profilu działalności. Polipropylen spieniony jest właśnie takim “dobrym wyborem” w przemyśle i życiu codziennym. Dowiedzcie się więcej na temat wpływu EPP na środowisko naturalne.

EPP przyjazny dla środowiska od procesu produkcji

O tym, że EPP jest materiałem ekologicznym, świadczy już sam fakt, że w jego procesie produkcyjnym wykorzystuje się tylko naturalne składniki – wodę i powietrze. Proces ten nie jest skomplikowany, dlatego jest to często dla firm najbardziej racjonalne rozwiązanie. Polipropylen spieniony nie zawiera węglowodorów, lotnych związków organicznych ani innych nieprzyjaznych dla przyrody środków chemicznych. Nie jest on niebezpieczny dla wody, a o jego braku szkodliwości dla zdrowia może świadczyć fakt, że stosuje się go w branżach “wrażliwych”, np. w przemyśle spożywczym czy w produkcji zabawek dla dzieci.

W wielu dziedzinach, stosowanie produktów z polipropylenu spienionego pozwala oszczędzać energię. Tak jest np. w motoryzacji, gdzie oprócz energooszczędności możemy zmniejszyć zużycie paliwa, a co za tym idzie, również koszty. Dodatkowo, dużą zaletą jest zmniejszenie emisji CO2 dzięki stosowaniu części samochodowych z EPP.

Recykling EPP

Produkty z polipropylenu spienionego (np. opakowania, skrzynie i pojemniki transportowe, thermoboxy) można używać wielokrotnie. Odpad EPP poddaje się natomiast w całości recyklingowi, co oznacza, że nic się nie marnuje ani nie odkłada na wysypiskach śmieci. Uszkodzone produkty lub odpad z procesu produkcyjnego można od razu poddać ponownemu przetworzeniu, w trakcie którego nie powstają żadne zanieczyszczenia. Opakowania z EPP wielokrotnego użytku mogą z powodzeniem (i powinny!) zastąpić te jednorazowe, nieekologiczne.