DLACZEGO PRZEDSIĘBIORCY WYBIERAJĄ ROZWIĄZANIA Z EPP

Wyróżnienie się na rynku w swojej branży jest celem każdego przedsiębiorcy, prowadzącego biznes. Jak to zrobić? Najlepiej wybierając rozwiązania nowoczesne i innowacyjne, stosowanie technologii przyjaznych środowisku, wykorzystywanie ekologicznych materiałów o wszechstronnych zaletach. Dzięki temu właśnie polipropylen spieniony znajduje tak szerokie zastosowanie praktycznie w każdej branży i gałęzi przemysłu. Dowiedz się, dlaczego firmy wybierają rozwiązania oparte na stosowaniu EPP i dlaczego Ty również powinieneś to robić!

Zalety polipropylenu spienionego (EPP)

Mało który materiał ma tyle zalet i daje tyle możliwości, co polipropylen spieniony. Jest lekki a zarazem bardzo elastyczny i łatwy w formowaniu, co pozwala na uzyskanie produktów o nawet najbardziej skomplikowanych kształtach. Przy tym niezwykła wytrzymałość na uszkodzenia sprawia, że gotowy produkt nie ulega deformacji nawet w przypadku dużych obciążeń. Wytrzymałość ta jest niejednokrotnie wykorzystywana w produktach mających zapewnić ochronę i bezpieczeństwo użytkowników (motoryzacja, sport). Polipropylen spieniony jest często stosowany tam, gdzie duże znaczenie mają jego właściwości akustyczne, termoizolacyjne, odporność na wilgoć i warunki atmosferyczne (czyli w wentylacji, klimatyzacji, grzejnictwie, gastronomii, transporcie). Dodatkowo, może być stosowany wielokrotnie (opakowania z EPP, pojemniki termoizolacyjne, thermoboxy, skrzynie transportowe). Prolipropylen spieniony jest dostępny w kilku kolorach (m.in.: biały, czarny, niebieski, pomarańczowy, zielony i inne), dzięki czemu uzyskiwany produkt jest estetyczny i ładnie wygląda (zastosowanie w meblarstwie, wnętrzarstwie, dekoratorstwie). Warto zwrócić także uwagę na to, że dzięki stosowaniu go, oszczędzamy zużywaną energię i zmniejszamy koszty eksploatacji urządzeń.

Dlaczego firmy stawiają na produkty z polipropylenu spienionego?

Odpowiedź na to pytanie w zasadzie zawarliśmy już w powyższym akapicie. Wszystkie zalety i właściwości polipropylenu spienionego mówią same za siebie, dlaczego warto je wykorzystywać. Przykłady zastosowań EPP wskazują na to, że firmy, które po to tworzywo sięgają, odnoszą sukces, bo zapotrzebowanie na produkty z EPP stale rośnie. Dziś trudno znaleźć materiał, który będzie łączył w sobie tyle pozytywnych cech, a przy okazji nie będzie szkodliwy. Dużą rolę odgrywa fakt, że EPP jest przyjazny środowisku. Do jego produkcji wykorzystywane są tylko produkty naturalne, co pozwala później przetwarzać ponownie cały odpad EPP. W dzisiejszych czasach, gdy świadomość na temat szkodliwości niektórych tworzyw sztucznych jest duża, fakt że EPP w 100% podlega recyklingowi zdecydowanie go wyróżnia.

Nie wahaj się, wypróbuj możliwości, które daje polipropylen spieniony. Dostosuj jego zalety do własnych pomysłów i potrzeb!