title icon
Usługi ProEPP

Prototypowanie

Firma Pro EPP oferuje usługi prototypowania na jednej z naszych maszyn CNC. Nasz zaawansowany park maszynowy, oraz magazyn pełen bloków EPP w każdym dostępnym na rynku rozmiarze i gęstości, pozwala na realizację każdego pomysłu przed ewentualną decyzją o rozpoczęciu produkcji seryjnej z wykorzystaniem form.

Zaletą posiadania własnej prototypowni jest możliwość fizycznego sprawdzenia tego, jak prezentuje się Twój projekt. Prototyp wykonany z EPP (polipropylenu spienionego), obrabiany maszyną CNC, różni się od elementu wykonanego z formy jedynie inną powierzchnią – lekko postrzępioną frezem, a nie gładką tak jak w elementach formowanych. Wciąż pozwala jednak na sprawdzenie jego funkcjonalności, wagi, wytrzymałości oraz gabarytów.

Czasem może okazać się, że Twój projekt musi być zrealizowany w zaledwie paru sztukach, a wygląd jego powierzchni nie jest dla Ciebie tak istotny. Wtedy uruchomienie produkcji w formie frezowania z bloku EPP i wykonanie prototypu okazuje się zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem – a my zapewniamy możliwość frezowania seryjnego, w bardzo przystępnych cenach.

Oprócz maszyn CNC wykorzystywanych w usłudze prototypowania, w parku maszynowym Pro EPP posiadamy także specjalistyczną maszynę do termicznego cięcia strunowego polipropylenu spienionego (EPP). Jest to precyzyjne rozwiązanie, pozwalające na plastrowanie płyt EPP, bądź obróbkę bardziej finezyjnych, spiralnych kształtów. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest kauteryzowanie się powierzchni która wejdzie w kontakt ze struną – EPP utwardza wtedy swoją strukturę w miejscu styku.

title icon
Dlaczego warto

wykonać prototyp?

title icon
Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy dopiero chcą odkryć zalety EPP oraz tych, którzy już znają i szukają solidnego, zaufanego partnera biznesowego.

Firmę Pro EPP tworzy sztab specjalistów, którzy pomogą Ci na każdym etapie tworzenia produktu ze spienionego polipropylenu. Nasi fachowcy szybko wykonają dla Ciebie kalkulację i wycenę produktu, zaprojektują go od podstaw oraz wyprodukują korzystając ze zdobyczy najnowszych technologii.

Kontakt z nami »