Polski English Deutsch Français Español Pусский 中国
logo ProEPP zajmującej się produkcją opakowań i pojemników z polipropylenu spienionego EPP
Menu
  • Tutaj dodajemy miniaturkę wpisu.

Wytrzymałość EPPPolipropylen spieniony posiada wiele zalet, które na co dzień wykorzystują przedsiębiorcy w prowadzonych przez siebie działalnościach i każdy z nas w życiu codziennym. Oprócz niskiej wagi, obojętności chemicznej, właściwości termoizolacyjnych czy akustycznych, duże znaczenie ma wytrzymałość EPP. Dowiedzcie się więcej na ten temat!

Mało które tworzywo może “pochwalić się” posiadaniem takiej ilości zalet. Wytrzymałość polipropylenu spienionego, jest znana i ceniona w wielu gałęziach przemysłu. Sprawia ona, że produkt jest odporny na uszkodzenia, uderzenia i duże obciążenia. Dzięki temu, że wyrób z EPP nie jest kruchy, ciężko go złamać. Powstałe na powierzchni produktu rysy czy wgniecenia, po jakimś czasie znikają przywracając go do pierwotnego stanu.

Zaleta ta cieszy się zainteresowaniem praktycznie w każdej branży. W motoryzacji wytrzymałość EPP wykorzystuje się stosując części samochodowe z EPP (nadkola, zderzaki, zagłówki, wkładki w siedzeniach, elementy podłóg czy bagażnika). Elementy z polipropylenu mają zdolność pochłaniania dużej energii uderzenia, a przy niewielkich stłuczkach zmniejszają siłę uderzenia w podwozie, co pozwala uniknąć kosztownych uszkodzeń zawieszenia.

Wytrzymałość polipropylenu spienionego świetnie sprawdza się również w logistyce. Opakowania z EP, to najczęściej pojemniki z pokrywą, więc świetnie chronią każdą zawartość. Można je używać wielokrotnie. Na potrzeby logistyczne, produkowane są specjalne skrzynie transportowe, które można układać w stosach, nie ulegną zniszczeniu pod obciążeniem; oraz palety z EPP do transportu większych produktów (również na lotniskach).

Dowiedzcie się więcej na temat sposobu wykorzystywania zalet EPP, jaką jest jego wytrzymałość. Zapraszamy do przeczytania: W jakich branżach EPP ma zastosowanie i dlaczego firmy sięgają właśnie po niego.

Kontakt

Siedziba firmy:
Pro Epp sp. z o.o.
41-503 Chorzów, ul. Kluczborska 11
PL 5252553445
tel. kom.: +48 664 42 42 42